26.08.2023 - Lesák cup

MTB okruhy
Počet přístupů : 948 - Zadal : Palguta Roman - Dne : 29.08.2023
 
Série závodnů na konci léta pokračovala v sobotu 26. srpna dalšími biky na Lesák Cupu v Bohdašíně u Červeného Kostelce. Tentokrát jsme vyrazili v plné sestavě.
Na trati připomínající závody středečního poháru se opět startovalo od nejmenších, takže od Lojziny. Poučen z minula, že musí hodně makat, se stavěl na start namotivován, jak to dnes dá. Čekala ho trať na 260 m se závěrečným výjezdem do cílové brány. Navzdory motivaci se během závodu držel spíše na chvostu, ale v cílovém kopečku zabral a předjel hned několik malých borců, a bylo z toho slušné 6. místo.
Organizace frčela jak na drátách, takže chvilku po dojezdu Lojzy už startoval Matěj. Jeho čekal okruh o délce 800m a po pravdě, moc mu nechutnal. Dopředu si trať neprojel, protože bylo na malé ploše vyznačeno několik tratí, které pak pro jednotlivé kategorie upravovali, takže Matěj si natrénoval úseky, které nakonec nejel, a při závodě mu chyběla jistota znalosti trasy. Do cíle dojel na 6. místě.
Zíťovka měla závod na jistotu, na startu stály celkem 3 holčičky. Čekaly je dva okruhy po 800m. Po startu se držely kousek od sebe, ve druhém kole ale Zíťa na kamenité pasáži v lesíku spadla a nabourala břízu, a než zvládla posbírat sebe i kolo, už byly holky pryč. I tak ale přejela několik kluků, které s holkama startovali a jeli svoji kategorii, takže to třetí místo bylo zasloužené, nevzdala to a bojovala.
Poslední, koho čekal start, byl Roman na trati na 40 km (dva okruhy po 20 km). Už dopředu si vyslechl různé historky o náročnosti trati a dobře míněné rady, jak který úsek jet. První kolo jel opatrně, na jistotu, v druhém už makal. Do cíle dojel s tím, že takto náročnou trať ještě nejel, ale byl se svým výkonem poměrně spokojen. Za odměnu ho čekala ještě cesta na kole domů :-)
 
Výsledky team
6. (10.)Palguta Alois
6. (7.)Palguta Matěj
3. (3.)Palgutová Zita
9. (12.)Palguta Roman