07.09.2023 - Finále Dobrušského poháru

Počet přístupů : 1170 - Zadal : Palguta Roman - Dne : 07.09.2023
 
Letošní jubilejní 30. ročník Dobrušského poháru je za námi. Pro trať finálového závodu posloužil okruh časovky Pohoří, tentokrát se ale jel jako závod s hromadným startem. Hlavní mužská kategorie tento okruh absolvovala 7x.
Na startu samozřejmě nemohli chybět ani borci z našeho týmu: v kategorii Veteráni III to byl Vláďa, ve veteránech I pak Roman s Jirkou, ve starších žácích Anetka. Nejvíc našich závodníků bylo v kategorii mladších žáků, a to Baruška, Zíťa, Matěj a svou premiéru na DP si odbyl i Lojza. První startovali nejmladší děti, jejich trať vedla od dobrušského gymnázia na okraj Pulic. Dospěláci startovali až když byly všechny děti v cíly. Na této trati to bylo rozumné rozhodnutí.
Nejrychlejší z dětí byla Barča, která sice statečně visela za Tadeášem Ulvrem z Carla.kupkolo, ale Tadeáš byl rychlejší, a Barča brala stříbrnou. Protože Matěj potřeboval cenné body do celkového hodnocení, byla stanovena strategie, že ho Zíťa nesmí předjet. Plán dodrželi, a tak Matěj dojel na 5. místě a za zadním kolem si dovezl šestou Zíťovku. Lojza se na trati předháněl se stejně malou holčičkou, kamarádkou z atletického oddílu, ale cílový kopeček ho demotivoval, a tak z toho bylo poslední 8. místo.
Při závodě dospělých byla v naší fanouškovské základně výborná nálada. Děti povzbuzovaly, Lucka fotila. A že bylo komu fandit. Vláďa makal ve svojí vlně, Roman se dlouho držel čelní skupiny ve své vlně a Jirka je hnal před sebou. Bylo to drama do posledního kola. Pro zlato si na jistotu dojela Anet. Roman v posledním kole z čelní skupiny vypadl a dojel si pro 10. místo, Jirka chvilku po něm pro 12. Mezi Vláďa dojel ve své kategorii na hezkém 7. místě.
Po závodě bylo na dobrušském náměstí za účasti místních mažoretek a ZUŠ kapely připravené slavnostní vyhlášení závodu, a především celého Dobrušského poháru. Vláďa si celkově vyjezdil 11. místo. Díky Jirkovi mají všichni závodníci výsledky, ale jirkovi chyběla řada závodů do celkového hodnocení, bral tedy 33. místo. Roman si účastí na pěti závoech zajistil 8. místo. Anetka byla celkově bramborová. A největší radost byla v kategorii mladších žáků, kde Zíťovka byla celkově 4., Baruška 2. a Matěj se zaslouženě radoval ze zlatého poháru.
 
Výsledky celkové
http://triclub.dobruska.cz/?page_id=12

 
Fotky
https://photos.google.com/share/AF1QipNJEsf9tN1rsO9XAa0Ggf31yNPsHUK9F6xWEeFszj0cv4lYqhzecgkH3uVRe0n1xQ?key=WVJVSkJBeWF3RFBsM045OXBrZ3k4NnRnREVuMDNn

Výsledky team
10. (14.)Palguta Roman
5. (8.)Palguta Matěj
6. (8.)Palgutová Zita
8. (8.)Palguta Alois
6. (8.)Bolehovský Vladimír
12. (14.)Dvořák Jiří
1. (1.)Dvořáková Aneta
2. (8.)Dvořáková Barbora
1. (21.)Palguta MatějDP celkové výsledky
4. (21.)Palgutová ZitaDP celkové výsledky
15. (21.)Palguta AloisDP celkové výsledky
2. (21.)Dvořáková BarboraDP celkové výsledky
4. (17.)Dvořáková AnetaDP celkové výsledky
8. (84.)Palguta RomanDP celkové výsledky
33. (84.)Dvořák JiříDP celkové výsledky
11. (44.)Bolehovský VladimírDP celkové výsledky