08.07.2023 - ČervenoKostelecká stovka

Počet přístupů : 550 - Zadal : Řízek Pavel - Dne : 10.07.2023
 
8. 7. 2023 - Červený Kostelec - Klub turistů - hromada nadšenců - 100km ultra s převýšením 3000 m.n.m.

Teplý podvečer a my míříme směr Č. Kostelec do místní sokolovny kde proběhla registrace, a čekalo se na půlnoční start, na který se postavilo neskutečných 80 nadšenců

Po startu jsme se ve čtyřčlenné skupině ujali vedení, a mířili směr Rtyně v Podkrkonoší, seznamovačka, Pavel K. opět nezklamal vtípky s mojí orientací (trasa nebyla nijak značená, jen po turistických značkách). První stoupání na 6km z 365m.n.m na 737 m.n.m odbíhá nám Honza. Všichni jsme se po sobě podívali ale necháváme ho, jelikož si každý uvědomuje že nás čeká už jen 94km. M. Svatoňovice a za nimi

K1- Žaltman na 11km. Stále ve třech ale začínám zvažovat zda se mírnit, tempo je ostřejší a rád by jsem dokončil. Radvánice -> Janovice, kluci se mi vzdalují, jdu si svoje.

K2 - Dolní Adržpach 24 km, proběhnu Adrem a zvoní mi telefon Pája K. "končím zase tříslo" společně dobíháme do Teplic kde čeká support, beru vodu, odevzdám Pavla a pokračuji v dobrodružství. Začíná svítat km naskakují, cítím se skvěle. Meziměstí, Ruprechtice. Cinkne mi mobil a na hodinách zpráva od Ivoše "KONČÍM" říkám si no pěkný takový eliťáci kdy odpadnu já?! napojuji se na žlutou a mířím do brutálního kopce na K3 - Ruprechtický špičák - 49 km.

K4 - Janovičky 57km. Loučím se na dlouho s civilizací, krátké stoupání ke

K5 - Třípanský Kánen 59km, ozývají se mi stehna, dlouhé sběhy mi je rozbíjí. Jsem mimo les, a už se nedá nikde skovat před sluncem, dnes to peče snad i řízky. Probíhám Broumov 68 km.

Hvězna (vlastně dvě) K6- 74 km , zde mě čeká support sundávám vestu, beru pás, (loupnu Plzeň) a pokračuji skrz skály. Nemile překvapený co lidí se jelo do skal skovat, opravdu velké zástupy.

K7 - 75 km Kovářova Rokle. Volá mi Radek, jedeme tě zkontrolovat chceš něco? "KAFE :-D" Sběh do Police n. Metují 1x Káva a pokračuji dál směr Pustiny, Turov a díky horku, pláním zvažuji poprvé odstup. Pořád se otáčím slyším že za mnou někdo běží ale nikde nikdo.

Necítím se moc dobře volám si o odvoz z K8 - Chlívce 90 km, v zatáčce dostáv od supportu vodu, gel a vlídná slova je to už jen kousek přes kopec, nevnímám a postupem času zjišťuji že si nepamatuji nic. Po chvilce se zvedám a pokračuji, dokončit pro co jsem přijel. Krátké stoupání lesem.

K9 - Švédský Vrch 96 km. Koukám na hodinky a v mapě vidím rybník, říkám si tak do toho jdu, prstě si do něho vlezu a poběžím dál. Dobíhá mě první žena, prohodíme pár slov a říkám ji o rybníku, ona že tu žádný není, opět halušky a to jsem nic nezobal :-D Společně dobíháme do cíle v čase 14:11:00 hod.

Nedalo mi to a stále mi v hlavě koloval rybník, hledal jsem na mapě ale žádný opravdu není.

Poděkování trenérovi Pavlovi Kovaříkovi

Supportu který se o nás staral po trati

Tiskárna AG TYP Kostelec nad Orlicí
 
Výsledky celkové
http://www.klubturistu.cervenokostelecko.cz/Akce/cervenokostelecka-100

Výsledky team
(3)2Řízek Pavel14:11:00