obr pozadi

PANEL CUP 2017

4. ročník, tisková zpráva

V sobotu 23.6.2018 uspořádal INDIGO cycling team RK za podpory Města Rychnova nad Kněžnou a společnosti Panel Rychnov s.r.o. pátý ročník cyklistického závodu pro děti do 15 let "Panel Cup".

Závod byl tradičně situován na škvárové hřiště vedle rychnovské kotelny a na přilehlé travnaté plochy mezi panelovými domy. Využity byly terénní nerovnosti, kličkovalo se mezi stromy a keři, objížděla se pískoviště i klepadla na koberce. Pořadatelé před závodem trávu vzorně posekli "na krátko", takže svoji trať bez problémů zvládly i nejmenší děti.

Na start závodu se postavilo celkem 76 dětí. Závodilo se s nasazením, zejména souboj dívek v kategorii "Přípravka II (9-10 let)" Lucie Lepšové s Karlou Hojkovou byl strhující až do konce. Divácky atraktivní byl nejvíce obsazený závod kategorie chlapců "Přípravka I (7-8 let)", ve kterém se na start společně postavilo 17 malých "vlčáků". Tento závod, plný kontaktů a osobních soubojů (ovšem bez jediného pádu) pro sebe rozhodl Matyáš Plucnar. Zajímavostí letošního ročníku pak byla účast tří dvojic dvojčátek, které se sešly v nejmenších kategoriích. Bratři Václav a Jiří Votroubkovi (nar. 2017) byli suverénně nemladšími účastníky, ovšem do cíle dorazili s vydatnou pomocí rodičů.

O tom, že po celé odpoledne vítězily úsměvy nad slzičkami, svědčí bohatá fotogalerie, která je umístěna na webu závodu http://indigo.cyclingteamrk.cz/panel/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.

Za Cycling team Rychnov nad Kněžnou, z.s.: Ing.Petr Stuchlík