obr pozadi

PANEL CUP 2017

4. ročník, tisková zpráva

V sobotu 2.9.2017 uspořádal INDIGO cycling team RK, za podpory Města Rychnova nad Kněžnou a mediálního partnerství Rychnovského Deníku, čtvrtý ročník cyklistického závodu pro děti do 15 let "Panel Cup".

Závod byl situován na škvárové hřiště vedle rychnovské kotelny a na přilehlé travnaté plochy mezi panelovými domy. Využity byly terénní nerovnosti, kličkovalo se mezi stromy a keři, objížděla se pískoviště i klepadla na koberce. Pracovníci rychnovských technických služeb v týdnu před závodem trávu vzorně posekli "na krátko", takže trať bez problémů zvládly i nejmenší děti.

Na start závodu se postavilo celkem 65 dětí. Zatímco ty nejmenší se vesměs dobře bavily bez ohledu na výsledek, tak zejména starší slečny stíhaly během závodu kontrolovat, zda při jízdě dobře vypadají. Ale to byly spíše výjimky. Závodilo se s nasazením, zejména souboj mladších žákyň Lucie Šretrové s Martinou Sulzbacherovou byl vypjatý až do konce. Lucie své první místo před neustále dotírající Martinou nakonec uhájila, ale vydýchávala se hodně dlouho po projetí cílem. Rovněž Zuzka Krátká ve společném závodě se stejně starými chlapci v Přípravkách II řádně prohnala vítěze Tomáše Janovského. Zajímavostí letošního ročníku pak byla účast dvou dvojic dvojčátek, které se sešly v nejmenší kategorii Odrážedla - dívky. Sestry Erika a Monika Lorencovy se dokonce společně postavily na stupně vítězů.

O tom, že po celé odpoledne vítězily úsměvy nad slzičkami, svědčí bohatá fotogalerie, která je umístěna na webu závodu http://indigo.cyclingteamrk.cz/panel/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.

Za Cycling team Rychnov nad Kněžnou, z.s.: Ing.Petr Stuchlík