obr pozadi
  

PANEL CUP 2014

tisková zprávaV první prázdninový den - 28.6.2014 - uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov n.Kn. za podpory Města Rychnova nad Kněžnou a mediálního partnerství Rychnovského Deníku premiérový ročník cyklistického závodu pro děti do 15 let "Panel Cup".

Obyvatelé panelových domů na sídlišti Mírová se po probuzení do ospalého sobotního rána nestačili divit, co se jim to odehrává pod okny. Při své ranní kávě na balkóně, případně při venčení svých psích miláčků, mohli pozorovat, jak jim pod jejich okny kdosi ruší jejich "klídek". Všude se ozývalo bušení palic a hlasitý hovor, všude pobíhaly osoby z dřevěnými tyčemi a vymezovacími páskami, do toho první děti na jízdních kolech ... Řada z nich byla opravdu zaskočena, a to přesto, že zástupci pořadatelského týmu si dali tu práci a kromě tradiční reklamní kampaně vylepili pozvánky na každý vchod všech zainteresovaných domů.

Závod byl situován na škvárové hřiště vedle rychnovské kotelny. Jednotlivé tratě pořadatelé "namotali" za pomoci téměř dvou kilometrů vytyčovací pásky na přilehlých travnatých plochách. Využity byly terénní nerovnosti, kličkovalo se mezi stromy a keři, objížděla se pískoviště i klepadla na koberce. Bylo to atraktivní pro zkušenější závodníky a zároveň i bezpečné pro ty teprve začínající. Díky poloze na samém okraji města bylo další důležitou výhodou, že se malí cyklisté při svém zápolení i dovádění nedostávali do kontaktu s automobilovou dopravou.

Závodu se zúčastnilo celkem 61 dětí Je to sice méně než polovina toho, jaká bývá v posledních letech účast na Malém Stalak Bike Cupu koncem prázdnin, ale ani tento - dnes již vyhlášený závod - neměl v prvních letech zdaleka takovou účast, jako dnes. V prvním roce se ho zúčastnilo pouhých 21 dětí, takže v tomto srovnání jednoznačně vítězí Panel Cup. Nejvíce dětí bylo ve věku 5 - 8 let, naopak z těch nejstarších nedorazil nikdo. Malý počet byl i nejmenších dětí na odrážedlech. Maminky nebojte se příště o své děti - hravě zvládnou jízdu i po udusaném hřišti, nejenom po asfaltu ...

O tom, že po celé odpoledne vítězily šťastné úsměvy nad slzičkami zklamání, svědčí bohatá fotogalerie, která je umístěna na webu závodu http://www.stalak-devoss.cz/panel/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.

Myslíme si, že se cyklistický Panel Cup dočká velké obliby zejména díky své poloze a pestrým tratím - takže příště nashledanou, předběžně týden před prázdninami.

Za MTB Team Rychnov nad Kněžnou: Ing.Petr StuchlíkTeam INDIGO cycling team RK Stalak Bike Cup Malý Stalak Bike Cup