13. ročník XC závod horských kol v Rychnově nad Kněžnou sbc foto sbc foto sbc foto

Partneři závodu :


Mediální partner:


STALAK BIKE CUP 2019

(tisková zpráva)

V sobotu 27.dubna proběhl 13. ročník závodu horských kol STALAK BIKE CUP. Přechod studené fronty, spojený s ranním deštěm, odradil řadu potencionálních účastníků. I přesto se na start v jednotlivých kategoriích postavilo celkem 72 závodníků, z toho 15 žáků a žaček. Na startu chyběl obhájce loňského prvenství - 7 násobný vítěz Michal Kaněra, který dal přednost závodu ze seriálu Kola pro život. Jeho neúčast znamenala o to větší motivaci pro nejlepší startující v hlavním závodu poprat se o "stalakáckou" trofej.

Hlavní závod se celý odehrával ve znamení souboje dvojice Lukáš Čáp (HSK cycling team) - Petr Kubelka (Skibikecentrum.cz). Oba závodníci se od zbytku startovního pole odpoutali již v prvním z pěti okruhů a vzájemným bojem o celkové prvenství neustále navyšovali svůj náskok. Souboj se rozhodoval až v posledním kole, kdy si Lukáš Čáp v posledním stoupání vypracoval malý náskok, který už udržel až do cíle. Lukáš Čáp se po řadě medailových umístění konečně dočkal svého prvního celkového vítězství na Stalak Bike Cupu. Petr Kubelka do cíle dorazil se ztrátou necelých 3 vteřin na druhém místě. Útěchou mu mohlo být vítězství v kategorii Muži (19-29 let). Ve vedlejším závodě na 3 kola (veteránské kategorie, kadeti, ženy, příchozí – open) zvítězil Jan Kočí (SK Žamberk Tessuti sport) z kategorie OPEN, když si rychle vybudoval před zbytkem startovního pole rozhodující náskok, který v cíli činil téměř 2 minuty. Naopak boj o další místa byl vyrovnaný až do samotného závěru. Zapojili se do něho mimo dalších závodníků kategorie OPEN i závodníci kategorie Veteráni II (50-59 let) Petr Dvořák (PCK Louda) a Tomáš Čada (Redpoint Eleven Team) a rovněž nejlepší kadet Čestmír Voráček (Cyklo Bendl). V cíli dělilo druhého a šestého závodníka 20 vteřin.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Mladší žáci: Michal Šretr (SSPORT Hronov), starší žáci: Filip Saidl (Pitrs bikes), kadeti: Čestmír Horáček (Cyklo Bendl), junioři: Jakub Šimek (kross bikeranch team), muži: Petr Kubelka (Skibikecentrum.cz), masters: Lukáš Čáp (HSK cycling team), veteráni I: Josef Schejbal (CYKLO PROFI GOLD FREN), veteráni II: Petr Dvořák (PCK Louda), veteráni III: Jiří Voňka (Carla.kupkolo.cz), OPEN: Jan Kočí (SK Žamberk Tessuti sport).

Pořadatelskému týmu INDIGO cycling RK zajistila "bednu" Adéla Hanyková v mladších žačkách.

Děkujeme tímto všem závodníkům za předvedené výkony, partnerům závodu pak za dlouhodobou podporu.

Více informací a fotogalerie na webu http://indigo.cyclingteamrk.cz/mtb/index.php

Za pořadatelský tým: Ing.Petr Stuchlík

Partneři závodu :


Mediální partner:


Partneři závodu

logo Stalak

logo Indigo

logo Kredo

logo Pension u Zvonu

H&S střechy

Spiders centre

TEMPE

logo Králíček

logo Zahradnictví Fleglovi

logo Rychnov