06.08.2023 - Krkonošská padesátka

Počet přístupů : 997 - Zadal : Řízek Pavel - Dne : 06.08.2023
 
Dlouhodobě plánovaný jeden z vrcholu sezony 05.08.2023 Krkonošská 50ka - Mizuno Trail Running Cuputo ve Špindlu.

Pořadatelé připravili tradičně 8, 21 a 50 km tratě pro trailové nadšence. Start jako loni ve ski areálu sv. Petr, oproti loňsku jsem zvolil padesátku s převýšením okolo 1700 m.
Po příjezdu do areálu- zázemí startu nás přivítal Pavel Kysela který měl rege po předchozím víkendu v Itálii na Skyrunning world champs kde reprezentovali Českou Republiku třetím místem.

v 9:00hod jsme se všichni vydali na trať po Mechovou stezkou kde jsme s Václavem (bubu) byli mezi prvními, jelikož se díky úzkosti toto místo vždy zaseká. Následovně stoupání přes Hromovku, krásně kořenatá kamenná stezka. Hlídal jsem si Bubu, aby jsme měli společné tempo. Hodiny odbíjejí 7 km, otvírá se nám stoupání na Pláně, odtud dále ke Klínovkám.

Následuje 10. km vrchol Stoh, zasloužený oblíbený krásný sběh stezkou plnou kamenů, a ostrých zatáček. Na konci této krásy dvakrát říkám Bubu v pohodě? otočím se a zjišťuji že mi celou dobu odpovídá cizí běžec, říkám kde je Václav? pán mi odvětí...kdo to je? :-D. Dotraverzuji zpátky do Ski areálu, občersvovačka, chvíli koukám zda můj Bubu zbíhá ze sjezdovky... bohužel ho nevidím, nečekám jdu dál sám, "do druhé kola“ pod stožáry bývalého vleku.

Hodiny odbíjejí 18km, a rozdělení, 50km v levo, 21 v pravo. Pokračuji směr Bílé Labe, běhatelná kamenná cesta, vzpomínám na slova Komiho "když tady budeš v pohodě, máš částečně nejhorší za sebou.

Odbíjí 30. km přibíhám k dolní stanici lanovky na Medvědín, pár metrů do sjezdovky, a nekonečně táhlá asfaltka, zvolil jsem pomalé cupitání proloženou chůzí až nahoru (1293 m je vrchol).Cítím se dobře, mírné mrholení. Říkám si vždyť to tady máme ALL INCLUSIVE, sprcha, jídlo, zázemí... Mířím na Horní Mísečky cca 43 km, občerstvovačka holky nestíhají mazat na chleba škvarky.

Hodiny mi ukazují poslední 4 km sběh do Špindlu, cítím se stále skvěle. Nekonečný sběh si bere svou daň a 1,5km do cíle, přichází krize mačkám poslední kousky. Probíhám Špindlem, tady přeci nepřejdu do chůze :-)" poslední krátké stoupání do cíle ve skiareálu sv. Petr. Kousek před cílem Komi, zase vtipkuje "našel jsi dnes rybník" ne! dnes si připadám jak vodník :-).

Poděkování
Tiskárna AG TYP (Kostelec nad Orlicí)

Pavlu Kovaříkovi
 
Výsledky celkové
https://tech.orgsu.com/Site/SG/3?fbclid=IwAR0CtBCR4a3oiZYP_vXHoKkqgUuj2c6BjJjc5_y0K4K1_Lt0syXBrl2_o0g

 
Fotky
https://www.trailrunningcup.cz/zavody/krkonosska-50#foto

Výsledky team
24(77)Řízek Pavel06:01:29