13.07.2019 - Údolím Divoké Orlice

Silniční závod
Počet přístupů : 35 - Zadal : Dvořák Jiří - Dne : 21.07.2019 v 22:09
 
V sobotu 13. července se jel tradiční závod Moravského poháru, letos se startem i cílem v Českých Petrovicích. Nepříznivá předpověď počasí se vyplnila - už hodinu před startem přišel vydatný slejvák. Na slavnostním startu sice už nepršelo, ale zima a mokré oblečení z předchozího rozjetí přinutila pořadatele zkrátit trasu na 80 kilometrů.

Po ostrém startu se rozjelo celkem nepříjemné tempo, které se drželo celý závod, ale alespoň nikomu nebyla moc zima. V Orlickém Záhoří dokonce na chvilku vykouklo sluníčko a silnice byly místy suché. Za chvíli už ale silnice byly opět mokré a obloha se zatáhla.

Díky ostrému tempu, které jsme poctivým střídáním drželi celou dobu, zůstala z původního balíku cca 10 členná skupina, která se ve druhém kole začala postupně menšit, a to díky tomu, že se blížil cíl a začínalo se útočit. Po několika ostrých nástupech Honzy Hrstky, 9. muže nedávného mistrovství České a Slovenské republiky, nás zůstalo 5. Bohužel opět začalo pršet. V jednu chvíli přišla taková průtrž, že se na silnici vytvořila hluboká souvislá vrstva vody, což absolutně vyřadilo z provozu brzdy (celá brzdná plocha ráfku byla pod vodou). Kvůli intenzitě deště jsme viděli jen pár metrů před sebe a vody bylo všude tolik, že nám nestíhala odtékat z pusy a místy jsme se začali až „topit“.

Po 15 kilometrech naštěstí déšť ustal a my najeli do posledních 10 kilometrů, které byly zakončeny tříkilometrovým stoupáním. Na začátku stoupání najel na špici Daniel Mauer, reprezentační cyklokrosař a pravidelný účastník světového poháru. Po prvním kilometru jsem se koukl na wattmetr, který mi ukazoval 450 wattů a věděl jsem, že je zle. Vydržel jsem ještě další minutu a pak začal pomalu odpadat. Naštěstí ani další soupeři nestíhali, a tak Mauer odjel sám. Následoval nástup Hrstky, po kterém mi nepatrně poodjel a za mnou už taky nikdo nebyl. Smířil jsem se se třetím místem, které bych bral jako obrovský úspěch. Pak jsem si všiml, že jsme se Mauerovi přiblížili a vidina výhry v Moravském poháru mě hnala dopředu. Dojel jsem Hrstku a pokračoval ve stejném tempu dál. Honza se držel v háku a ani nástupem jsem se ho nezbavil a Mauera už jsem taky nedojel.

Do závěrečného spurtu do mírného kopečku jsem šel ze druhé pozice, nabral rychlost z háku, vyrazil a do cíle dojel po spurtu na druhém místě před Honzou Hrstkou a s malým rozestupem na Daniela Mayera.
 
Výsledky celkové
http://www.sk-mp.cz/viewpage.php?page_id=16&cislo=286&nazev=Divoká Orlice / Žamberk

Výsledky team
2.Hauf Honzík1:57:49

Fotky
Údolím Divoké Orlice - fotogalerie