14.06.2019 - Školní triatlon + Triatlon pro každého

Dva triatlony v jeden den
Počet přístupů : 1176 - Zadal : Dvořák Jiří - Dne : 15.06.2019
Fotil: JirkaD

Aneta Dvořáková již potřetí na startu školního triatlonu. Místo konání Hradec Králové, Stříbrný rybník.
Startovala v kategorii 4. a 5. tříd, na startu celkem 40 dětí.Začalo se plaváním v délce cca 50 metrů. Ve vodě docela mazec, nejhorší otočka kolem bójky. "Neplavalo se mi nejlépe, stále mě někdo potápěl", říká o plavání Anet. Z vody však vybíhala na průběžném 6. místě.
Bohužel depo bylo pomalejší a Anet předběhlo cca 5 závodníků. Kolo bylo v délce 3,5km, další depo a na závěr běh v délce cca 650m.
Bohužel v kategorii 4. tříd mezi děvčaty Anet brala nakonec brambory. Paradoxně pokud by již byla v 5. třídě, bylo by to 3. místo.

Odpoledne se konal závod pro veřejnost. Závod byl již na delší trati. Konkrétně 300 metrů plavání, 9 km kolo a cca 3,5 km běh.
Anet již delší dobu chtěla tento závod jet. Já jsem se rozhodl závod s ní absolvovat, jako doprovod.
Na start plavání jsme se postavili úplně dozadu. START!!! Anet začíná plavat kraulem, pomalu se přibližuje některým závodníkům a přechází na prsa. Tempo si drží od startu do konce plavání konstantní a v druhé půlce předplavává několik dalších závodníků. Z vody na skvělém 35. místě z více než 60-ti závodníků.
Kolo je zde rovina. To moc Anet nesvědčí, vyhovují ji kopce. Opět si nastaví tempo, které vydrží od začátku do konce. Předjíždí ji závodníci, kteří byli pomalejší na plavání.
Největší strach jsem měl, zda těch cca 3,5 km uběhne. Začali jsme opatrně a závod Anet střídala běh a chůzi. Do cíle se dostala v čase 1:01:13. V kategorii Dorostenky obsadila 3. místo. Anet byla nejmladší závodnicí. Medaile předával aktuální mistr ČR v olympijském triatlonu Honza Volár. "Bylo to super, už se těším na další ročník", řekla po závodě Anet.