15.09.2023 - Noční Kvasiny v běhu

5. ročník
Počet přístupů : 832 - Zadal : Dvořák Jiří - Dne : 02.10.2023

V pátek 15.9. v Kvasinách pořádali 5. ročník závodu Kvasiny v běhu. Tentokrát se jednalo o noční běh. Děti startovali v 19 hodin a dospělí již za úplné tmy ve 20 hodin. Čelovka tedy byla povinnou výbavou.

Na start se postavilo 22 dětí, které běžely okruh v délce cca 1,7 km. Na trať se vydala i Baru. Po startu se postupně propracovala na 1.místo, a to držela až do vzdálenosti cca 200m před cílem. Tam ji předběhl pozdější vítěz na dětské trati, Lukáš Martinec. Baru doběhla druhá jen vteřinku za vítězem a mezi holkami byla první.

V 19:45 se závodníci běhu v délce cca 4,6km a na 3 km trať postavili na trať. Start již proběhl za tmy a čelovka se tedy dost hodila. Start, v prvních stovkách metrů jsem se dostal na 2. místo a držel jsem si své tempo. Na cca 0,5km mě ještě 3 závodníci předběhli. Utekli mi o cca 50 metrů, ale pak se přestali vzdalovat. Nadále jsem držel své tempo a nakonec jsem 2 z nich předběhl. Do cíle jsem doběhl na 4. místě. Po chvíli jsem ale zjistil, že start nestihli všichni (oficiálně se mělo startovat v 20:00) a že za námi ještě běží jedna skupina. Nakonec z toho bylo 5. místo celkově. Za mě spokojenost. Přes léto skoro vůbec neběhám. Zvládl jsem ale udržet celkem slušné tempo do startu do cíle.