18.06.2023 - MTB Záhornice green4plan

Počet přístupů : 474 - Zadal : Řízek Pavel - Dne : 18.06.2023

Nedělní slunečné počasí přivítalo na 4. ročník MTB Záhornice - green4plan pořádaným INDIGO cycling team RK v rámci Dobrušského poháru 59. bikerů, bikerek a bikerčat. Na trati byla o proti loškému ročníku přidána nová technická pasáž. Za pomocí hasičů Záhornice kteří spolu se Starostkou obce Trnov Hartmanovou Petrou pomohli s pořádáním proběhla akce v naprosté pohodě. Závod byl rozdělen do rozdílných věkových kategorií od žáků1. ažpo veteráni3.kde nejstarší ročník j 1948 a obkroužil technicky náročnou trať 3xv neuvěřitelném řase 01:06:56hod.

Start byl rozdělen do 3. vln, 1. vlna startovala chvilku po 10hod. ostatní vlny s odstupem 2. min.

V poslední vlně startovalo 11. žáků kteří měli oproti ostatním zkrácený okruh a po obkroužení louky zamířili do táhlého kopce k myslivecké chatě kde měli všichni závodníci cíl, díky www.stop-time.cz

3.Kočí Jan SK Žamberk tessuti sport.
Po předchozím společném dlouhém odpoledni přípravy na trati, se na start postavil týmový kolega a hlavní spolupořadatel Roman Palguta který společně pomůže připravit trať a pak si okusí trať v závodním tempu trať.

Vyhlášení vítězů a tomboly, které věnovali hlavní sponzoři green4plan, TOMIL s.r.o, Vysoké Mýto, AG TYP tiskárna Kostelec nad Orlici, Devoss Rychnov nad Kněžnou.

Poděkování patří i dobrovolníkům kteří stáli podél trati.