20.08.2023 - Junior Cup Hradec Králové

Počet přístupů : 610 - Zadal : Dvořák Jiří - Dne : 29.08.2023

Konec prázdnin s sebou přináší víkendy nabité závoděním. Prvním z nich byla neděle 20. srpna, kdy jsme vyrazili do Hradce do Šimkových sadů na Junior Cup. Už jednou děti na Junior Cupu závodily, a bylo to tam fajn, takže letos bylo rozhodnutí jasné. Zíťa byla na atletickém soustředění, tak jsme sbalili kluky a jeli. Organizaci zaštiťuje Hradecký Ghost team v čele s bývalým profesionálem Honzou Hruškou a děti si během závodu mají možnost vyzkoušet, jaké to je na profi závodech. Závod je dvoukolový, dopoledne si to malí závodníci mezi sebou rozdají na trati časovky, výsledné umístění je potom zvýhodní nebo znevýhodní na strartu odpoledního hromadného závodu. Časovka ale není povinná, proto odpolední startovní pole bylo ještě více nabité. Trať vede sady a je vylepšená o překážky z palet, schody a skokánky. Startuje se podle věku, od nejmenších. Na startovní rampu časovky se tedy dříve postavil Lojza. Při projíždění trati několikrát spadnul, takže úkol zněl jasně: nevymáznout se a dojet vcelku. Po předchozích pádech jel tedy opravdu na jistotu, úkol splnil, ale bylo z toho 15. místo. Následoval start Matěje. Ten stihl ještě z rampy rozdat nějaké úsměvy do objektivů, ale pak už vyrazil a makal, a bylo z toho krasné 6. místo. Do startu odpoledního závodu si kluci stihli znovu pořádně projet trať, Matěj i nacvičit překážky, projít doprovodné stánky a aktivity i zkouknout trialovou šou. Nebyl prostor se nudit, naopak čas běžel rychle a už byl start hromadky. Lojza už si byl na trati jistější a snažil se a makal, ale na trati se přimotal za pád jiného chlapečka. Lojza sice nepadl, ale než se klučík posbíral a uvolnil čas, uplynulo hodně času a soupeři ujeli. Opět z toho bylo 15. místo v kategorii. Matěje na startu přibrdil závodník z první lajny, větší část startovního pole mu hned poodjela, a na rovinatých úsecích se mu nedařilo je dotáhnout. Pak ale dojeli k prvním překážkám. Matěj se nebojí, přes palety trénuje pravidelně doma, zde to zúročil, a na překážkách předjel řadu soupeřů. Do cíle tak dojel na hezkém 8. místě.