17.09.2023 - Jeřáb

Závod je součástí Českého poháru v běhu do vrchu a Iscarex poháru. Závod s minimální produkcí odpadu, asfalt 0%.
Počet přístupů : 1617 - Zadal : Řízek Pavel - Dne : 17.09.2023
 
4. ročník Běh na Jeřáb - Celkem 11 km s převýšením 570 m.n.m, který pořádá AK Račí údolí, za podpory Obec Červená Voda, Sportovní hala "TJ Jiskra Červená Voda - Králíky 2008"

Nedělní dopoledne bylo součástí z dalších letošních cílů tentokrát v Červené Vodě. Z Rychnova nás vyprovázelo sluníčko ,které se pomalu cestou schovalo za mraky a v místě startu na nás ani nevykouklo.

Na start se postavilo 44 běžců a běžkyň všech věkových kategorií.
Díky suchu jsem zvolil objemovky Salming Recoil Lyte Men White.

v 11:10hod zazněl start, a všichni se vydali směr první táhlé 2.km stoupání na Křížovou horu, tady jsem si vzpomněl, že jsem zapomněl jak to v prvních dvou km bolelo naposledy :-D (je to nejprudší stoupání v celém závodu) . 1.km klesání a opakovaně táhlé stoupání na Větrák, "ještě že jsem zvolil tílko, tady by jsem už vařil"Z větráku krátký sběh k občerstvovačce a znovu nakloněná rovina s názvem Pod Jeřábem, nohy dobrý, tempo si držím stejné se třemi běžci.

Mírný sběh, nakloněná rovina okolo svaté Trojice na 8,5. km (je tu krásný kostelík) od kterého je to jen 1,5 km. Pomalu mi odbíhají dva běžci, snažím se přidávat, nohy mi brnkají o sebe, nejsem schopný udržet tempo s odbíhajícími běžci.

Šotolinová cesta, tempo a tepy stále stejné, jen nedokážu stáhnout díru která se mezi námi udělala. Mírná odbočka s cedulí 1 km do cíle. Stezička se zužuje, jsem si vědom že díru nestáhnu, ale předběhnu sám sebe z minulého ročníku, a to mi stačí :-) Je to dokonalá trať, značená tak, že není možné zakufrovat, náročná tím jak se dole nadechneš tak vydechneš až nahoře v cíli.

Poděkování

AG - Typ Tiskárna
Pavlu Kovaříkovi
Pink reality
 
Výsledky celkové
https://akru.webnode.cz/cenik/

Výsledky team
9(27)Řízek Pavel 01:0 6:4 7