full screen background image

MALÝ STALAK BIKE CUP 2011

tisková zpráva

V neděli 4.9.2011 uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov n.Kn. ve spolupráci s firmou STALAK, za mediální podpory Rychnovského deníku, V.ročník cyklistických závodů pro děti do 15 let „MALÝ STALAK BIKE CUP“. Počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou, a tak se na louce před Mařenkou sešlo rekordních 106 malých závodníků ve věku od 2 do 15 let.

Pořadatelský tým připravil pro děti tradiční tratě přiměřené jejich věku a schopnostem, v délkách od 90 m do 3 km. K beztak už výborné atmosféře, kdy se nespočetněkrát naplnilo rčení „Fandí celá rodina“, přispěla i osvědčená sekce „Hrnce a vařečky“. Zde byla za použití starého nádobí ochotnými diváky vytvářena „pekelná“ zvuková kulisa v průběhu závodů všech kategorií.

O tom, že věhlas cyklistických závodů „MALÝ STALAK BIKE CUP“ přesáhl hranice regionu, svědčí účast dětí např. z Hradce Králové, Pardubic, Náchoda, a dokonce i ze Semil. Mezi startujícími dětmi tradičně početně převládaly ty nejmladší (do 4 let), které závodili na asfaltce směrem ke koupališti. Nejmenších dětských závodníků na motorkách a jiných odrážedlech bylo celkem 20, nejmladším pak nebyly ani dva roky.

Mladší závodníci – kategorie „Předškoláci“ (mezi kterými byli díky zářiovému termínu konání závodu i čerství školáci) a kategorie „Přípravka I“ (děti 7-8 leté) - absolvovali své závody na okruhu v prostoru hřiště před Mařenkou. Závody těchto dvou kategorií se odehrávaly díky přehlednosti závodního okruhu před vůbec nejbouřlivější diváckou kulisou, díky které byla k vidění řada (zejména pro zainteresované rodiče) napínavých soubojů.

Nejstarší závodníci (děti narozené v roce 2000 a starší) závodili na okruhu mezi hřištěm a altánkem. Oproti minulému ročníku, kdy byl po předchozích deštích vysoký stav vody, byl do okruhu opět zařazen atraktivní průjezd brodem přes řeku Kněžnou. Rovněž i zde byly k vidění výborné výkony. Vyzdvihnout musíme zejména statečný výkon Michaely Trávníčkové, kterou v polovině jejího závodu, když bezpečně jezdila na první pozici, postihl defekt. Michaela přesto dál bojovala a na prázdném zadním kola celý závod dokončila!

Závodní program tradičně vyvrcholil závodem kategorie „Maminky malých závodníků“ Rovněž tato kategorie postupně nabírá na popularitě, letos se na start postavilo 16 odvážných maminek. Ty rychnovské se letos na pořadatele a diváky dokonce tajně domluvily, a tak se na start za bouřlivých ovací publika postupně dostavila žena s dítětem ve vaku, babička, uklízečky … k vidění byly i berle! Pořadatele to ovšem nezaskočilo – maminkám v převlecích vytvořili speciální kategorii.

V rámci doprovodného programu vystoupili členové Capoeiry z Vamberka a skupina mladých jezdců na jednokolkách z Kvasin. Pro malé závodníky byl po celé odpoledne k dispozici skákací hrad a velká trampolína, velkým zážitkem byly i projížďky na terénních čtyřkolkách, které prováděli pracovníci Lanového parku SpideRS Centre ze Říček v Orlických horách. Díky partnerům závodu obdrželi všichni závodníci diplomy a drobné dárky, ti nejlepší pak i zmrzlinové poháry.

O výborné atmosféře závodu svědčí bohatá fotogalerie od Luboše Vítečka, umístěná na webu závodu: www.stalak-devoss.cz/deti/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.

Za MTB Team Rychnov nad Kněžnou: Ing.Petr Stuchlík