full screen background image

Reportáž 2008

MALÝ STALAK BIKE CUP 2008

V neděli 21.9.2008 uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov n.Kn. cyklistický závod pro děti do 15 let „MALÝ STALAK BIKE CUP“. Závod byl náhradou „propršeného“ dětského závodu, který doprovázel 2.ročník veřejného závodu horských kol STALAK BIKE CUP, konaný v květnu letošního roku.

Letošní počasí pořadatelům ani na druhý pokus moc nepřálo. Zatažená obloha s občasnými dešťovými přeháňkami a teploty kolem 10 stupňů, to byla realita nedělního dopoledne. Po obědě se počasí naštěstí trochu umoudřilo, dešťové přeháňky nad Rychnovem ustaly a tak závod nakonec proběhl za sucha.

Přes nepřízeň počasí se na start závodu postavilo celkem 28 dětí ve věku od 2 do 15 let, na které čekaly tratě přiměřené jejich věku a schopnostem, v délkách od 200 m do 3 km.

Nejmladší cyklistické naděje (do 3 let) závodily na asfaltce směrem ke koupališti, mladší závodníci (do 9 let) absolvovali své závody na okruhu v prostoru hřiště před Mařenkou, a nejstarší závodníci (do 15 let) závodili na okruhu mezi hřištěm a altánkem, jehož zpestřením byl brod přes řeku Kněžnou.

Před početnou diváckou kulisou se ve všech kategoriích odehrávaly (zejména pro zainteresované rodiče) napínavé souboje. Zejména v mladších kategoriích byly k vidění vedle úsměvů vítězů i slzičky poražených, které ovšem povětšinou neměly delšího trvání.

Uznání za svůj výkon zaslouží všichni závodníci. Vyzdvihnout musíme zejména výkon Tadeáše Zachovala, který zvítězil ve své kategorii 8-9 let a vzápětí poté se postavil na start závodu dětí 10-11 let, kde obsadil druhé místo.

Premiérově se v Rychnově n.Kn. konal závod kategorie „Maminky malých závodníků“, kterého se zúčastnilo celkem 6 odvážných maminek, na které čekala stejná trať jako na nejstarší děti. Tato kategorie byla po sportovní stránce vyvrcholením celého odpoledne, zejména souboj o první a druhé místo uváděl přítomné diváky do varu.

O výborné atmosféře závodu svědčí bohatá fotogalerie od Luboše Vítečka, umístěná na webu závodu: http://team.cs-shop.cz/mtb, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.

Díky partnerům závodu – rychnovským firmám STALAK, DeVOSS a velkoobchodu Radima Parmy – obdrželi všichni závodníci diplomy a drobné dárky.

K dobré náladě diváků i závodníků přispěla vstřícnost majitelů a personálu Hospody „U Mařenky“, o ozvučení akce a o hudební kulisu se ke všeobecné spokojenosti postarali pracovníci  rychnovského Déčka.